Mercer | Hakkımızda

Mercer Hakkında

Mercer Global Hakkında

 

İnsan kaynakları yönetim danışmanlığı alanının lider firması Mercer, 20.000'den fazla çalışanı ve 42 ülkede bulunan ofisleriyle 130 ülkeye hizmet vermektedir. Mercer dünyanın önde gelen lider firmaları ve devlet kuruluşlarının yanı sıra büyümekte olan firmalara da danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Mercer müsterilerinin yüzde 60'ı Avrupa, Asya Pasifik ve Latin Amerika'da bulunmaktadır. Müşterilerimiz arasında Fortune 100'de yer alan on şirketin dokuzu, FTSE 100'de yer alan üç firmanın ikisi ve Nikkei 225'deki şirketlerin çoğu yer almaktadır. Mercer orta örçekli firmalara da danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Orta ölçekli firmalarda yapılan çalışmalarda, çokuluslu ve büyük yerel firmalarda edinilen deneyimlerden ve iyi uygulama örneklerinden yararlanılmaktadır. Mercer finans, ilaç, hızlı tüketim malları, sağlık, parekende, bankacılık, teknoloji, otomotiv gibi farklı sektörden pek çok firmayla çalışmaktadır. Mercer danışmanlık verdiği firmalara sahip olduğu küresel  bilgi ağı ve erişimi, geniş hizmet yelpazesi ve benzersiz deneyimiyle insan kaynakları yönetimi alanında gelişmiş çözümler sunmaktadır.

Değerlerimiz

Temel değerlerimiz bizi bir şirket olarak, farklı coğrafyalar, kültürler, işletmeler, çözümler ve jenerasyonlar arasında birleştirmektedir. Dünyada 28,000 den fazla şirket ve onların çalışanları Mercer ile başarıya ulaşmaktadır, çünkü biz inanıyoruz ki,

·         İnsanlar her şeyin merkezindedir. Onlar inovasyonumuzu, çözümlerimizi ve tutkumuzu yönlendirir.

·         Gelecek bizim bugünkü aksiyonumuzla şekillenir. Birlikte, daha sağlıklı, mutlu ve faydalı bir gelecek yaratma gücüne sahibiz.

Bu amaç dünya genelindeki çalışanlarımızı birleştirmektedir, ve bu prensipler hergün hayatlarını etkilediğimiz bireylere ve ailelere olan bağlılığımızın bir yansımasıdır.

Mercer Türkİye Hakkında

Mercer, Şubat 2001 tarihinden bu yana Türkiye'de insan kaynakları yönetim danışmanlığı alanında faaliyet göstermektedir. İstanbul'da bulunan 26 kişilik kadrosu ile 350'den fazla çokuluslu ve yerel firmaya insan kaynaklarının optimizasyonuna yönelik hizmetler sunmaktadır. Başlıca destek konuları yetenek danışmanlığı, yan haklar danışmanlığı, emeklilik ve aktüeryal değerleme merkezidir. Türkiye'de Mercer Danışmanlık A.Ş ve Mercer Sigorta Brokerliği A.Ş olmak üzere iki ticari ünvan altında faaliyet göstermektedir.

TARİHÇEMİZ

Mercer, William Manson Mercer tarafından 1945 yılında Kanada Vancouver'da kurulmuş ve 1975 yılında Marsh and McLennan Companies, Inc. (MMC) grubunun bir üyesi olmuştur. Mercer Türkiye, 2001'de İstanbul'da kurulan ofisi ile küresel deneyimlerini yerel pazara aktararak, müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Marsh & McLennan Şirketleri

Mercer, Marsh & McLennan (MMC) şirketinin alt kuruluşudur. Dünya'da danışmanlık hizmetleri sunan MMC, müşterilerine risk, strateji ve insan kaynağı yönetimi konularında çözüm sunmaktadır. Yıllık 13 milyar dolar kazançla, MMC'nin 57,000 çalışanı dünya genelindeki 130 ülkedeki müşterilerine analiz ve danışmanlık hizmetini 4 şirket ile sunmaktadır. Bu şirketler; Marsh, sigorta brokerliği ve risk yönetimi danışmanlığı alanında lider firma; Guy Carpenter, reasürans hizmetleri alanında lider firma; Mercer, insan kaynakları yönetimi alanında lider firma; Oliver Wyman, stratejik yönetim danışmanlığı alnında lider firmadır.