Mercer | Hakkımızda

Mercer | Hakkımızda

Mercer Hakkında

Mercer Global Hakkında

 

Mercer, kurumların değişen iş gücünün sağlık, varlık ve kariyer ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmak için danışmanlık hizmeti ve teknoloji odaklı çözümler sunar. Mercer, 44 ülkede 23.000’den fazla çalışana sahip olmanın yanı sıra 130’dan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Risk, strateji ve toplumsal alanlarda küresel profesyonel hizmetler sunan lider bir kuruluş olan Mercer, bir Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC) iştirakidir. Neredeyse 65.000 çalışanı ve 14 milyar doların üstünde yıllık cirosu ile Marsh & McLennan, müşterilerinin giderek daha dinamik hale gelen ve karmaşıklaşan bir ortamda doğru yolu bulabilmesine yardımcı olur. Marsh & McLennan Companies ayrıca, her ölçekte ticari ve bireysel müşteriye sigorta aracılığı ve yenilikçi risk yönetimi çözümleri konusunda danışmanlık veren Marsh, müşterilerinin kârlı büyümesine ve yeni gelişen fırsatları takip etmelerine yardımcı olmak için risk, reasürans ve sermaye stratejileri geliştiren Guy Carpenter ve özel sektör ve kamu kuruluşlarına strateji, ekonomi ve marka danışmanlığı hizmeti veren Oliver Wyman şirketlerinin de ana şirketidir.

Değerlerimiz

Temel değerlerimiz bizi bir şirket olarak, farklı coğrafyalar, kültürler, işletmeler, çözümler ve jenerasyonlar arasında birleştirmektedir. Dünyada 28,000 den fazla şirket ve onların çalışanları Mercer ile başarıya ulaşmaktadır, çünkü biz inanıyoruz ki,

·         İnsanlar her şeyin merkezindedir. Onlar inovasyonumuzu, çözümlerimizi ve tutkumuzu yönlendirir.

·         Gelecek bizim bugünkü aksiyonumuzla şekillenir. Birlikte, daha sağlıklı, mutlu ve faydalı bir gelecek yaratma gücüne sahibiz.

Bu amaç dünya genelindeki çalışanlarımızı birleştirmektedir, ve bu prensipler hergün hayatlarını etkilediğimiz bireylere ve ailelere olan bağlılığımızın bir yansımasıdır.

TARİHÇEMİZ

Mercer, William Manson Mercer tarafından 1937 yılında Kanada Vancouver'da kurulmuş ve 1975 yılında Marsh and McLennan Companies, Inc. (MMC) grubunun bir üyesi olmuştur. Mercer Türkiye, 2001'de İstanbul'da kurulan ofisi ile küresel deneyimlerini yerel pazara aktararak, müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Marsh & McLennan Şirketleri

Mercer; risk, strateji ve insan kaynağı yönetimi konularında dünya lideri profesyonel hizmet şirketi Marsh & McLennan Companies'in (NYSE: MMC) alt kuruluşudur. MMC'nin 60.000'in üzerinde çalışanı dünya genelinde 130'u aşkın ülkedeki müşterilerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Yıllık 13 milyar doların üzerindeki kazançla Marsh & McLennan, dört pazar lideri şirketi aracılığıyla müşterilerinin giderek dinamik ve karmaşık hale gelen bir ortamda yönlerini bulmasına yardımcı olmaktadır. Marsh, her ölçekten bireysel ve ticari müşteriye sigorta brokerliği ve yenilikçi risk yönetimi danışmanlığı sunmaktadır.Guy Carpenter, müşterilerin kârlı bir şekilde büyümesine ve ortaya çıkan fırsatları değerlendirmesine yardımcı olmak üzere risk, reasürans ve sermaye stratejileri geliştirmektedir. Mercer, kurumların sağlık, yatırım ve kariyer konularında iş gücünün değişen ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmak üzere öneri ve teknoloji odaklı çözümler sunmaktadır. Oliver Wyman, özel sektör ve kamu müşterilerine strateji, ekonomi ve marka danışmanlığı hizmetleri vermektedir.