Can Suntay

Lider Profili

Can Suntay

Mercer Marsh Benefits Yan Haklar Danışmanlık Hizmetleri Lideri

Kariyer

 

Can Suntay, Yan Haklar Danışmanlığı birimi yöneticisidir. Kasım 2004’te katıldığı Mercer’da bugüne kadar değişik sektörlerden bir çok şirkete alanında çalışmalar yürütmüştür ve halen bu alandaki uzmanlığını derinleştirecek çalışmalar yürütmektedir.

 

Mercer’a katılmadan önce Aegon Emeklilik şirketinde hayat ve emeklilik alanlarındaki ürünlerin Bireysel ve Kurumsal Satış alanlarında birim yöneticiliği yapmıştır. Kendisi 2004’ten beri T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkili bireysel emeklilik aracısıdır. Bununla birlikte 2014 yılından yetkili broker teknik personelidir. Can insan kaynaklarının yan haklar alanını kapsayan projelerinde çalışmaktadır ve uzmanlığını şu alanlarda geliştirmektedir: esnek yan haklar programları tasarımı ve yapılandırması, emeklilik planı tasarımı ve yapılandırması, yan haklar piyasa karşılaştırması, yan haklar bütçelemesi ve kurumlara olan maliyetlerin hesaplanması, yan haklar memnuniyet anketi tasarım ve çalışmaları, yan haklar hizmet sağlayıcı seçimi ve hizmet / performans karşılaştırması.

 

Can, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden işletme dalında yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olup, Bilkent Üniversitesi (Ankara) İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.