Canan Kaya

Lider Profili

Canan Kaya

Mercer Türkiye Pazarlama Müdürü

Kariyer

Canan Kaya, Mercer Türkiye Pazarlama Müdürü olarak görev yapmaktadır. Mercer Türkiye ekibine Ekim 2017’de katılmıştır ve Mercer ile MMB markaları için Türkiye pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Mercer bünyesine katılmadan önce 10 yıla yakın bir süre sırasıyla Renault (ve Dacia) ve DMY Elektronik Yatırımlar şirketlerinde otomotiv ve girişim sermayesi alanlarında pazarlama ve iletişimin farklı kollarında çalışarak uzmanlık kazanmıştır. Bu süre zarfında 360 derece pazarlama stratejileri geliştirme, pazarlama iletişimi, içerik pazarlama (content marketing), B2B ve B2C ürün ve marka yöneticiliği, CRM, pazar araştırmaları, dijital pazarlama, etkinlik yönetimi, e-ticaret ve web sitesi geliştirme, ajans ve ekip yönetimi, büyüme (growth), reklam, online ve offline iletişim ve PR alanlarında ulusal ve uluslararası ölçekte projeler yürütmüştür.   

 

Canan, Galatasaray Üniversitesi İşletme lisansının ardından Paris IAE Gustave Eiffel Üniversitesi’nde burslu Marketing yüksek derecesini almıştır. Saint-Joseph ve Sainte-Pulchérie burslu mezunu olup iyi derecede Fransızca ve İngilizce konuşmaktadır.