Duygu Türker

Lider Profili

Duygu Türker

Proje Müdürü, Kariyer

Career

Duygu, Mercer Türkiye Kariyer ekibi bünyesinde Proje Müdürü olarak çalışmaktadır. Yetenek stratejisi ve toplam ödüllendirme alanlarında danışmanlık faaliyetlerini yönetmektedir. 

 

Duygu, Lisans eğitimini 2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi’nde tamamladı. Danışmanlık kariyerinden önce bankacılık/finans,  telekomünikasyon ve inşaat sektörlerinde deneyim kazandı. Mercer öncesinde, 8 yılı aşkın bir süreyle Finansal Hizmetler sektöründe sırasıyla QNB Finansbank ve Denizbank’ da Eğitim ve Gelişim alanında uzmanlaştı. Sonrasında telekomünikasyon sektöründe faaliyet gösteren Türk Telekom Akademi bünyesinde çeşitli eğitim ve gelişim projelerinde görev aldı. En son çalıştığı İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Rönesans Holding bünyesinde Yetenek Yönetimi ve Gelişim süreçlerinin yapılandırılmasında rol aldı. Eğitim ve Gelişim departmanın kurulması ve hayata geçirilmesi, Yetenek Yönetimi projelerine ek olarak, değerlendirme merkezi tasarımı ve uygulanması ile ilgili projelerde rol aldı ve iç değerlendirici olarak çeşitli değerlendirme merkezi uygulamalarını yönetti.

 

Duygu İnsan Kaynakları alanındaki 13 yılı aşkın deneyimi ile Mercer Türkiye bünyesinde, Yetenek Yönetimi, Değerlendirme Merkezi, Pozisyon Değerlendirme ve Kademelendirme , Kariyer Yolları Tasarımı, Yetkinlik Modellerinin Tasarımı, Performans Yönetimi, Çalışan Deneyimi ve Eğitim Gelişim projelerine liderlik etmektedir.