Nigah Aksan

Lider Profili

Nigah Aksan

Yetenek Stratejisi Lideri

Career

Nigah, 2019 yılından beri Mercer Türkiye Kariyer ekibi bünyesinde Proje Müdürü olarak çalışmaktadır. Yetenek stratejisi ve toplam ödüllendirme alanlarında danışmanlık faaliyetlerini yöneten Nigah, özellikle gelişen ve değişen yeni dünya’da İK’nın rolü, dijital çeviklik, öğrenme çevikliği üzere araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yönetmektedir.

 

Nigah Lisans eğitimini 2007 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamladı. Danışmanlık kariyerinden önce Nigah, bankacılık/finans,  otomotiv ve inşaat sektörlerinde deneyim kazandı. Mercer öncesinde, 8 yılı aşkın bir süreyle Finansal Hizmetler sektöründe sırasıyla Garanti BBVA, YapıKredi ve UniCredit Group gibi  çeşitli bankalarda Eğitim Gelişim, Performans Yönetimi, Yetenek Yönetimi ve Gelişimi alanlarında uzmanlaştı. Sonrasında otomotiv sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu bir şirket olan ELDOR Elektronik bünyesinde global ölçekte İK Proje Yöneticisi olarak çalışan Nigah, 5 ülkeyi kapsayan Kariyer ve Yetenek Yönetimi ile ilgili projelere odaklandı ve İnsan Kaynakları’nın yeniden yapılandırılması ile ilgili çeşitli görevleri üstlendi. Bununla birlikte, mavi yaka çalışanlar için performans yönetim sistemi, davranışsal/teknik yeterlilik ve eğitim/gelişim programlarının uygulanması konusunda uzmanlık kazandı. En son çalıştığı İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Rönesans Holding bünyesinde yürüttüğü Yetenek ve Kariyer yönetimi projelerine ek olarak, değerlendirme merkezi tasarımı ve uygulanması ile ilgili projelerde rol aldı ve iç değerlendirici olarak çeşitli değerlendirme merkezi uygulamalarını yönetti.

 

Nigah, İnsan Kaynakları alanındaki 13 yılı aşkın deneyimi ile Mercer Türkiye bünyesinde, Yetenek Yönetimi, Değerlendirme Merkezi, Pozisyon Değerlendirme ve Kademelendirme , Kariyer Yolları Tasarımı, Yetkinlik Modellerinin Tasarımı, Performans Yönetimi ve Çalışan Deneyimi projelerine liderlik etmektedir.