Öne çıkan eğilimler 2020-2021

2020 yılındaki küresel pandemi ile birlikte, sağlık, ekonomi, işlerin geleceği ve çalışanların iyi olma haline (well-being) dair zihinlerde birçok soru işareti belirdi. Teknolojik gelişmeler ise tahminlerin ötesinde çok hızlı bir değişimi beraberinde getirdi. Mekan bağımsız uzaktan çalışma çok hızlı sürede yeni normalimiz oldu. Çalışanların sağlık ve güvenliği kritik önem taşır hale geldi.

 

Koronavirüs (COVID-19) pandemisi sadece sağlığımızı değil, şimdiye kadar “işin geleceği” (future of work) olarak tanımladığımız birçok sistemi de etkisi altına aldı ve ezberleri bozdu.

 

Geçtiğimiz yılın raporunda ortaya koyduğumuz 4 ana eğilimin radikal bir yılın sonunda dönüşümüne tanıklık ettik. Şimdi  harekete geçme zamanı!

 

Bu sene 6.’sı yayınlanan 2020-2021 Küresel Yetenek Trendleri raporunun yeni edisyonu ile birlikte 23 ayrı ülke raporu yayınlıyoruz. İlk kez bu sene yayınladığımız Türkiye raporumuzun sonuçlarını okumak için raporumuzu indirin.


Geleceğe odaklanma

Şimdi ve gelecekte başarıyı sürdürmek için tüm iş birimleriyle birlikte çalışın.


Yeni beceriler kazanma yarışı

Yeni küresel düzene ayak uydurmak için iş gücünüzü dönüştürün.


Bilimle anlamlandırma

Geleceği şekillendirirken yapay zekâyı insan sezgisiyle destekleyin.


Deneyimi harekete geçirin

İş deneyimini yeniden tasarlayarak çalışanlara ilham ve enerji verin.İşin geleceği değişiyor

2021’ye toplumsal gelişmeler ve çalışma hayatımız konusunda yaşadığımız radikal değişimlerlerle giriş yaptık. İşverenler hiç olmadığı kadar çalışanlarına kulak vermeye, onlarla empati kurmaya ve kapsayıcı liderler olmaya çaba sarf ediyor. Teknoloji ve insanı bir arada denge içerisinde tutmak artık hayati önem taşıyor. Peki tüm bu zorluklarla nasıl başa çıkabiliriz? Lider şirketler hem dijital dönüşüm ve çevikliğe hem de çalışanlarının ihtiyaçlarına nasıl empati ile yaklaşıyor? Sürekli değişim içinde yol alırken sürdürülebilir iş stratejileri kurgulamak işverenler için nasıl mümkün?


Küresel Yetenek Eğilimleri 2021 Türkiye ve Dünya Raporlarını İndirin

Raporlara erişmek için bilgilerinizi aşağıya girin

*Zorunlu Alanlar