Eğitmen Danışmanlar

Eğitmen Danışmanlar

Our Thinking /

Mercer Learning - Eğitmen Danışmanlar
Calendar

Can Suntay — Mercer Türkiye Yan Haklar Danışmanlığı Birim Yöneticisi

Can Suntay, Yan Haklar Danışmanlığı Birim Yöneticisidir. Kasım 2004’te katıldığı Mercer’da bugüne kadar değişik sektörlerden bir çok şirkete alanında çalışmalar yürütmüş ve danışmanlık yapmaktadır. Mercer’a katılmadan önce Aegon Emeklilik şirketinde Bireysel ve Kurumsal Satış alanlarında birim yöneticiliği yapmıştır. Kendisi aynı zamanda 2004’ten beri T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkili bireysel emeklilik aracısıdır.

Yan Haklar Danışmanlığı alanındaki sorumluluklarının yanı sıra Mercer hizmetlerini tanıtma, pazarlama ve satışı alanında sorumluluklar taşımaktadır. Can insan kaynaklarının farklı konuları kapsayan projelerde çalışmaktadır ve uzmanlığını şu alanlarda geliştirmektedir: esnek yan haklar programları tasarımı ve yapılandırması, emeklilik planı tasarımı ve yapılandırması,yan haklar piyasa karşılaştırması, yan haklar bütçelemesi ve kurumlara olan maliyetlerin hesaplanması, yan haklar memnuniyet anketi tasarım ve çalışmaları, yan haklar hizmet sağlayıcı seçimi ve hizmet / performans karşılaştırması. Can, İstanbul Bilgi Universitesi’nden işletme dalında yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olup, Bilkent Üniversitesi (Ankara) İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Goncagül Çamur — Mercer Türkiye Yetenek ve Bilgi Çözümleri Müdürü

Goncagül, 2011 yılından bu yana Mercer’da Yetenek ve Bilgi Çözümleri bölümünde Kıdemli Danışman ve Birim Yöneticisi olarak görevini sürdürmektedir. Mercer’dan önce uluslararası bir bankanın insan kaynakları fonksiyonunda işe alım ve yetenek yönetimi konularında deneyim kazanmıştır. Profesyonel kariyeri öncesinde danışmanlık sektöründe uzun dönemli stajını tamamlamıştır.

Mercer’de ağırlıklı olarak hızlı tüketim, bilgi teknolojileri, otomotiv ve tekstil gibi çeşitli sektörlerde İş Değerleme, Kademelendirme, Unvan  ve Ücret Yönetimi Sistemleri Tasarımı,Yetkinlikler ve Kariyer Yolu Belirleme, Performans Yönetimi, Performans ve satış Prim Sistemlerinin Tasarlanması projelerinde yer almıştır. Bu projelerin yanısıra, Mercer’ın Genel Sektör ve Sektöre Özel Ücret Araştırmalarının gerçekleştirilmesi, mobil iş gücü/expat yönetimi, pozisyon fiyatlandırma gibi araştırma ve ürünlerini içeren Bilgi Hizmetleri’nin müşterilere sağlanması görevini üstlenmektedir. Goncagül, yüksek lisansını

İstanbul Üniversitesi İşletme Yöneticiliği bölümünde, lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde tamamlamıştır.