Siemens’de İK Dönüşümü, başarının taşıyıcıları

Siemens’de İK Dönüşümü, başarının taşıyıcıları

Our Thinking / Voice on Growth Economies /

Siemens’de İK Dönüşümü, başarının taşıyıcıları
Göz Atın:
Calendar13 Mart 2018

Mercer Asya İK Liderleri Konferansının sahne arkasında, Siemens’ten Sayın Michael Bokina ile konuştuk. Bu küçük söyleşide Michael Bokina Siemens’te İK Dönüşümünün üç temel ilkesini (Temel, Profesyonel ve Çevik olarak adlandırılmaktadır) paylaşıyor. 350.000 kişilik küresel bir ortaklıkta bu dönüşüm çabasına öncülük etme konusundaki tecrübelerini ve bu tür bir yönetim çabasının etkinliği ve verimliliğini artırmak için nelerin gerektiğine ilişkin düşüncelerini paylaşıyor.

Son birkaç yıldır Siemens'te İnsan Kaynakları Dönüşümünün tam ortasında yer alıyoruz. Ve bu dönüşüm, Temel, Profesyonel ve Çevik olarak adlandırılan üç temel ilkeye dayanmaktadır.

Ben “Temel” ilkesine odaklanmak istiyorum, çünkü İK Dönüşümü bağlamında “Temel” ilkesinden bahsettiğimizde, Siemens için rekabet avantajı sağlayan benzersiz bir portföye sahip olmak anlamına geliyor. Tarihsel olarak, her zaman her şeyi yapmaya çalıştık. Şimdi, bir süreç veya bir İK müdahalesi olarak, son derece iyi yaptığımız belirli şeyler olduğunu söylüyoruz, bu nedenle her şeyi yapmaya çalışmak yerine (kendimizi çok zayıflatmadan işletme için yeterince güçlü bir değer oluşturarak) birkaç tanesine odaklanıyoruz. Dolayısıyla, bu “Temel” kavramı Siemens İK’da bizim için gerçekten çok önemli. 

 

 

APP İNDİR 

 

  Fale danışmanı Mercer
Falar com você için endişeliyiz. Lütfen, forneça seda detalhes abaixo.
*Zorunlu Alanlar