Mercer Küresel Yetenek Eğilimleri 2018 Çalışması | Mercer 2018

Mercer Küresel Yetenek Eğilimleri 2018 Çalışması | Mercer

Our Thinking Career

Mercer Küresel Yetenek Eğilimleri 2018 Çalışması

 

İnsan Çağında Büyümenin Kilidini Açmak

Bu yılın çalışması, dünya çapında 44 ülkeden ve 21 sektörden 800 şirket yöneticisi, 1.800 İK uzmanı ve 5.000’den fazla çalışandan alınan bilgilerle hazırlanmıştır. Bu 7.600'den fazla görüşten çok açık bir mesaj aldık - 2018 bir Eylem Yılı. Kuruluşlar İşin Geleceği için hazırlanırken dönüşüm çabalarını hızlandırıyor ve değişimin temeline insanları koymanın önemi İK’yı bu çabaların merkezine yerleştiriyor.

 

 

 

 

 

 

"Dijital olarak yaşadığımız, esnek çalıştığımız ve benzersiz bir şekilde ödüllendirildiğimiz zaman, İnsan Çağında büyümenin kilidini açacağız."
Kate Bravery, Ortak, Küresel Uygulamalar Lideri – Mercer Kariyer 

 


Bu yılın en iyi iş gücü eğilimleri hakkında

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? Küresel raporu şimdi indirin.

 

 


Şirketler işin geleceğini yeniden hayal ettikçe, iş gücünün nasıl değiştiğine ilişkin bir anlayış benimsemeli ve kuruluşlarını güçlendiren iş gücü yönetim sistemini ihmal etmemeye dikkat etmelidir. Yeni teknolojiler peşinde koşarken, insanların nasıl bağlantı kurduğu ve iş birliği yaptığına (ve en önemlisi, ne zaman bağlantıyı koparmak istediklerine), ekiplerin nasıl birlikte yaratabildiğine, iş gücünün farklı segmentlerini neyin motive ettiğine ve iş üzerinden refah ve amaç duygusunu nasıl deneyimlediklerine ilişkin anlayış kolayca kaybedilebilir.

Kuruluşlar ve insan kaynaklarının İnsan Çağında büyümenin kilidini açmak için peşinde oldukları en iyi yetenek eğilimleri şunlardır:

- Değişim kabiliyeti ve hızlı değişim farklılaştırıcı bir kurumsal yetkinlik olarak ortaya çıkıyor.
- Çalışan Değer Önerisi'ne (EVP) daha yüksek bir amaç duygusu getirmek, bireysel potansiyeli ortaya çıkarıyor ve insanları değişimin bir parçası olmaya teşvik ediyor.
- Esneklik, sadece yer ve zamandan bağımsız çalışmak demek değildir; aynı zamanda hangi işin, nasıl ve kim tarafından yapıldığının yeniden düşünülmesi demektir.

- Kuruluşlar, insan yaratıcılığı ve hırsını en üst düzeye çıkarırken yetenek arzıyla iş talebini uygun şekilde eşleştirebilecek akıllı platformlar haline geliyor.
- İnsan çağında büyümenin kilidini açma gücü, dijital teknolojilerin insan iş deneyimini nasıl artırabileceğine bağlı olacaktır.

 

 

Endüstri ve ülkelere göre en iyi iş gücü eğilimlerini keşfedin

9 temel sektörde ve 17 ülkede, önemli bulgularla bilgi grafiklerini indirmek için aşağıdaki resimlere tıklayın.
 

 

Daha fazlasını öğrenmek için bir web yayınına katılın

Bu yılın çalışmasının en önemli trendlerini keşfetmek ve önde gelen kuruluşların geleceğe yönelik iş gücünü sunmaya nasıl hazırlandıklarını öğrenmek için bize katılın. Bu canlı oturumlarda, dünyanın dört bir yanından Mercer uzmanları, küresel ve bölgesel bulguları paylaşacak, aynı zamanda işverenlerin bugün neler yapabileceğine ilişkin pratik öneriler sunacaktır.

 

UK/Europe
18 April, 2 PM (GMT)

 

Tekrar Oynat

 

Asia-Pacific, Middle East, and Africa
3 May, 1:30 PM HKT/SGT

 

Tekrar Oynat

 

North America

19 April, 2 PM (EST)

 

Tekrar Oynat

 

Latin America (Portuguese)
7 May, 10 AM BRT

 

Tekrar Oynat

 

 

Latin America (Spanish)

26 April, 9 AM (CST)

 

Tekrar Oynat

 

 

  Raporu indir
Mercer’ın Küresel Yetenek Eğilimleri 2018 Çalışmasının ücretsiz bir kopyasını edinmek için iletişim bilgilerinizi aşağıda belirtin.
*Zorunlu Alanlar