KULLANIM KOŞULLARI

İNTERNET SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE HÜKÜMLERİ

 

Sürüm: Kasım, 2015

 

BU SİTEYİ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN BURADAKİ KULLANIM KOŞUL VE HÜKÜMLERİNİ OKUYUN ("Koşullar"). Bu Mercer LLC internet sitesine erişmeye ve siteyi veya bu sitedeki herhangi bir hizmeti kullanmaya devam ederek bu Koşulları kabul etmektesiniz. Mercer LLC (“Şirket”) bu Sitenin sahibidir ve kendisi ve dünya çapındaki iştirakleri (hep birlikte “Mercer Şirketleri”) adına, Mercer Şirketleri için kullanıcılarına bilgi ve çevrimiçi hizmetleri ("Hizmet") sunmak amacıyla bu Siteyi işletmektedir. Şirket, zaman zaman Koşullarda değişiklik yapabilir. Bu doğrultuda lütfen bu siteye erişirken veya onu kullanırken Koşulları gözden geçirmeye devam edin. Koşullarda herhangi bir değişiklik yapıldıktan sonra bu Siteyi veya bu Sitedeki herhangi bir hizmeti kullanmanız, değiştirilmiş haliyle Koşulları kabul ettiğinizi gösterecektir. Herhangi bir zamanda Koşuları kabul etmek istemezseniz, bu Siteyi kullanamazsınız. İşbu Koşullara ek olarak veya onlarla çelişecek şekilde tarafınızca önerilebilecek her türlü hüküm ve koşul, Şirket tarafından açıkça reddedilmektedir ve kesinlikle geçerli veya yürürlükte olmayacaktır.

 

1. Kullanıcının Kullanım Koşul ve Hükümlerini Kabulü. Koşulları okuduğunuzu ve onların bağlayıcılığını kabul ettiğinizi taahhüt etmektesiniz. Ayrıca şunları kabul etmektesiniz: (i) Siteden elde edilen her türlü bilginin iletilmesiyle ilgili geçerli A.B.D. federal, eyalet, yerel kanun ve yönetmelikleri ile yabancı kanun ve yönetmeliklere uymayı; (ii) bu Siteyi yasa dışı amaçlar için kullanmamayı ve (iii) Siteye bağlı ağlara müdahale etmemeyi veya bunları aksatmamayı.

 

2. Fikri Mülkiyet. Bu internet sitesi, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla metin, içerik, fotoğraf, video, ses ve grafikler dahil ("Site") telif hakları, ticari markalar, hizmet markaları, uluslararası anlaşmalar ve/veya diğer mülkiyet hakları ile A.B.D. ve başka ülkelerin kanunları kapsamında korunmaktadır. İnternet Sitesi ayrıca A.B.D. telif hakkı kanunları ve başka kanunlar ve anlaşmalar kapsamında toplu çalışma veya derleme olarak korunmaktadır. Siteyi oluşturan ayrı ayrı her bir makale, sütun veya diğer unsur da telif haklı çalışmadır. Site ile ilişkili ticari markalar, hizmet markaları, ticari adlar, ticari kaplama, logolar, tasarımlar ve sesler Şirket veya üçüncü şahıslara aittir. Tüm geçerli telif hakkı, ticari marka ve diğer kanunlar ile Sitede yer alan her türlü ek telif hakkı veya kısıtlamalara uymayı kabul etmektesiniz.

 

3. Yetkili Kullanım; Kullanım İle İlgili Kısıtlamalar. Siteyi hiçbir yasa dışı amaç için veya Koşullara uymayan herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Siteyi başka hiçbir şahıs veya kuruluş lehine veya yararına değil, sadece kendinizin ve kendi kuruluşunuzun yararı için kullanmayı, başkasına tekrar satışını veya devrini gerçekleştirmemeyi kabul etmektesiniz. Sitede yer alan hiçbir bilgiyi Şirketin işi ile rekabet edebilecek veya ona zarar verebilecek bir şekilde kullanmamayı, devretmemeyi veya başkasının kullanımına sunmamayı kabul etmektesiniz. Sitenin Şirket ve başkaları (bazı başka bilgi kaynakları dahil) tarafından önemli bir zaman, çaba ve para harcanarak geliştirilen ve uygulanan yargı yöntemleri ve standartlarının uygulanmasıyla geliştirildiğini, derlendiğini, hazırlandığını, revize edildiğini, seçildiğini ve düzenlendiğini ve Şirketin ve başka ilgili şahısların değerli fikri mülkiyetini ve ticari sırlarını oluşturduğunu kabul etmektesiniz. İşbu sözleşmenin süresi boyunca ve sonrasında Şirketin ve Sitede hakları bulunan diğer herkesin mülkiyet haklarını korumayı ve Şirketin veya içerik, donanım veya başka herhangi bir şey tedarikçilerinin ("Tedarikçiler") kendilerinin ve başkalarının Siteye ilişkin sözleşmeye, tüzüklere ve teamül hukukuna dayalı haklarını korumanız için yaptıkları tüm makul yazılı taleplere uymayı kabul etmektesiniz. Siteye herhangi bir izinsiz erişimin veya Sitenin herhangi bir şahıs tarafından izinsiz kullanıldığının veya Sitenin herhangi bir telif hakkını, ticari markayı veya başka sözleşmeye, mevzuata veya teamül hukukuna dayalı hakkı ihlal ettiğine ilişkin herhangi bir iddianın farkına vardığınızda bunu derhal yazılı olarak Şirkete bildirmeyi kabul etmektesiniz.

 

4. Kullanım İle İlgili Diğer Kısıtlamalar. SİTEDEN MATERYAL İNDİRMENİZ VE/VEYA KENDİ KİŞİSEL KULLANIMINIZ VE KENDİ ŞİRKETİNİZDE KULLANIM İÇİN TÜM KOPYALARDA TÜM TELİF HAKKI VE DİĞER MÜLKİYET BİLDİRİLERİNİ KORUMAK KAYDIYLA MAKUL SAYIDA KOPYAYI YAZDIRMANIZ DIŞINDA SİTENİN HİÇBİR KISMINI KOPYALAYAMAZ, ÇOĞALTAMAZ, TEKRAR DERLEYEMEZ, ÇÖZEMEZ, DEMONTE EDEMEZ, TERS MÜHENDİSLİĞİNİ YAPAMAZ, DAĞITAMAZ, YAYINLAYAMAZ, TEŞHİR EDEMEZ, UYGULAYAMAZ, DEĞİŞTİREMEZ, YÜKLEYEMEZ, TÜREV ESERLERİNİ OLUŞTURAMAZ, BAŞKASINA DEVREDEMEZ VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE İSTİSMAR EDEMEZSİNİZ. YUKARIDAKİLERİN GENELLİĞİNİ SINIRLANDIRICI OLMAMAK KAYDIYLA, SİTEDE YER ALAN ANALİZ VE BİLDİRİLERİ ŞİRKETİN YAZILI ÖN ONAYI OLMADAN YAYAMAZ, DAĞITAMAZ VEYA YAYINLAYAMAZSINIZ. SİTE İÇERİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI ŞİRKETİN TELİF HAKLARINI VE DİĞER MÜLKİYET HAKLARINI İHLAL TEŞKİL EDER. AYRICA, SİTENİN HİÇBİR KISMINI TELEVİZYON VEYA RADYO YAYINI, BİLGİSAYAR AĞI VEYA İNTERNET VE HİPER BAĞ ÇERÇEVESİ DAHİL OLMAK VE BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HİÇBİR ORTAM ÜZERİNDE ŞİRKETİN YAZILI ÖN ONAYI OLMAKSIZIN SATIŞA VEYA DAĞITIMA SOKAMAZSINIZ. SİTE VE SİTEDE YER ALAN BİLGİLER HİÇBİR TÜRDE BİR VERİTABANI OLUŞTURMAK İÇİN KULLANILAMAZ VE SİTE KENDİ ERİŞİMİNİZ VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSIN ERİŞİMİ VEYA SİTENİN TAMAMINI VEYA BİR KISMINI İÇEREN HERHANGİ BİR VERİTABANI SİTESİNE DAĞITILMAK İÇİN (KISMEN VEYA TÜMÜYLE) VERİTABANLARINDA TUTULAMAZ. BU SİTEYİ HİÇBİR ŞEKİLDE TARAFINIZCA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA SATILAN VEYA TEMİN EDİLEN HERHANGİ BİR VERİNİN KALİTESİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN KULLANAMAZSINIZ. SİTEDE GÖSTERİLEN TİCARİ ADLARIN, TİCARİ MARKALARIN, SİTE MARKALARININ VE LOGOLARIN HİÇBİRİNİ (HEP BİRLİKTE "MARKALAR") İŞBU KOŞULLARDA AÇIKÇA BELİRTİLENLER DIŞINDA HİÇBİR ŞEKİLDE KULLANAMAZSINIZ. SİTEDE VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR YERDE BULUNAN HİÇBİR HUSUS HİÇBİR MARKANIN KULLANILMASINA İLİŞKİN ZIMNİ OLARAK HİÇBİR RUHSAT VEYA HAK VEYA BAŞKA TÜRLÜ BİR İZİN VERİLDİĞİ ŞEKLİNDE YORUMLANAMAZ. SİTEYİ, İÇİNDEKİ BİLGİLERİ VEYA ŞİRKET ADLARINDAN VEYA MARKALARINDAN HERHANGİ BİRİNİ YAYGIN POSTA VEYA MESAJ SAĞANAĞI İÇİNDE KULLANAMAZ VE SİTEYİ KULLANAN HİÇBİR ŞAHIS VEYA KURULUŞA YAYGIN POSTA VEYA MESAJ SAĞANAĞI GÖNDEREMEZSİNİZ.

 

5. İletişim Hizmetleri. Bu site, genel olarak toplumla veya bir grup ile iletişim kurmanızı sağlamak için tasarlanmış haber grupları, forumlar ve/veya başka mesajlar veya iletişim araçları (hep birlikte "İletişim Hizmetleri") içerebilir. İletişim Hizmetlerini kullanmak için kaydolmanız gerekebilir. Kaydınızda kullanacağınız parolanın gizliliğini korumayı ve bunu başka hiç kimseye veya kuruluşa açıklamamayı kabul etmektesiniz. Parolanızın gizliliğini korumaktan tamamen sorumlu olduğunuzu ve bu yükümlülüğü herhangi bir şekilde ihlalinizden ve bu ihlalin yol açabileceği veya onunla bağlantılı hiçbir şekilde sınırlı olmaksızın her türlü zarardan tümüyle sorumlu olacağınızı kabul etmektesiniz. Parolanız altında meydana gelen tüm işlemlerden tümüyle sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. Ayrıca, parolanızın istismar edildiğine inanmanıza yol açacak herhangi bir sebep ortaya çıktığında, derhal Şirket ile iletişime geçmeyi kabul etmektesiniz.

 

Yayınladığınız veya İletişim Hizmetleri yoluyla başka bir şekilde gönderdiğiniz her türlü içerikten, bu içeriğin yasallığı, güvenilirliği, uygunluğu, orijinalliği ve telif haklarından sorumlu olduğunuzu kabul etmektesiniz. İletişim Hizmetlerini sadece düzgün ve ilgili İletişim Hizmeti ile alakalı mesajla yayınlamak, göndermek ve almak için kullanmayı kabul etmektesiniz. Sınırlandırıcı olmamak kaydıyla, örneğin bir İletişim Hizmetini kullanırken şunları yapmayacağınızı kabul etmektesiniz:

 

 • Başkalarını lekelememeyi, istismar etmemeyi, taciz etmemeyi, gizlice takip etmemeyi, tehdit etmemeyi ve başkalarının meşru haklarını (gizlilik ve aleniyet hakları gibi) başka herhangi bir şekilde ihlal etmemeyi.
 • Hiçbir uygunsuz, lekeleyici, kırıcı, utandırıcı, müstehcen, terbiyesiz veya yasa dışı konu, ad, materyal veya bilgiyi yayımlamamayı, iletmemeyi, dağıtmamayı veya yaymamayı.
 • İlgili haklarının sahibi olmadığınız veya tüm gerekli onayları almadığınız takdirde yazılımı veya fikri mülkiyet kanunlarının (veya gizlilik kanunlarının) koruması altındaki yazılım veya başka materyalleri içeren dosyaları yüklememeyi.
 • Başkasının bilgisayarının çalışmasına zarar verebilen virüsleri, bozuk dosyaları veya başka herhangi bir benzer yazılım veya programı içeren dosyaları yüklememeyi.
 • İlgili İletişim Hizmetinin özel olarak izin verdiği haller dışında hiçbir iş amacına yönelik hiçbir mal veya hizmetin reklamını yapmamayı, bunları satışa sunmamayı veya satın almamayı.
 • Anketler, yarışmalar, piramit programları veya mektup zincirleri yürütmemeyi veya iletmemeyi.
 • Bir İletişim Hizmetinin tanıdığınız veya makul olarak tanıyor olabileceğiniz başka bir kullanıcısı tarafından yayınlanan ve dağıtılması yasal olmayan hiçbir dosyayı indirmemeyi.
 • Hiçbir yazar bilgilerini, hukuki veya diğer uygun bildirileri veya mülkiyet tanımlamalarını veya yüklenen bir dosyada yer alan yazılım veya başka herhangi bir materyalin menşei veya kaynağı etiketlerini tahrif etmemeyi veya silmemeyi.
 • Başka herhangi bir kullanıcının İletişim Hizmetlerini kullanmasını veya bunlardan yararlanmasını sınırlamamayı veya engellememeyi.
 • Herhangi bir İletişim Hizmeti için geçerli olabilecek hiçbir etik kuralı veya başka türlü yönetmeliği ihlal etmemeyi.
 • Başkaları hakkında e-posta adresleri dahil hiçbir bilgiyi onların onayı olmaksızın derlememeyi veya başka türlü toplamamayı.
 • Hiçbir geçerli yasa ve yönetmeliği ihlal etmemeyi.


Şirket, İletişim Hizmetlerini izlemekle yükümlü değildir. Ancak Şirket, bir İletişim Hizmetinde yayınlanan materyalleri gözden geçirme ve kendi iradesine göre herhangi bir materyali kaldırma hakkını saklı tutar. Şirket, herhangi bir zamanda her ne sebeple olursa olsun hiçbir bildirimde bulunmadan İletişim Hizmetlerinin herhangi bir kısmını veya tümünü feshetme hakkını saklı tutar.

 

Şirket, topladığı her türlü kişisel bilgiyi işbu Site üzerinden [Mercer Gizlilik Beyanı linkini ekleyin] adresindeki kendi Gizlilik Beyanı uyarınca yönetecektir. Gizlilik Beyanı doğrultusunda Şirket, daima her türlü geçerli kanun, yönetmelik, yasal işlem veya devlet talebinin yerine getirilmesi için gereken bilgileri ifşa etme veya her türlü bilgi veya materyali Şirketin kendi iradesine göre kısmen veya tümüyle değiştirme, yayınlama reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutar.

 

Şirket, Şirkete sunduğunuz (geri bildirimler ve öneriler dahil) veya herhangi bir İletişim Hizmetlerinde yayınladığınız, yüklediğiniz, girdiğiniz veya gönderdiğiniz materyallerin (hep birlikte "Gönderimler") sahipliğini üstlenmemektedir, ancak Gönderinizi yayınlayarak, yükleyerek, girerek, sunarak veya göndererek Şirkete, bağlı kuruluşlarına, alt lisans sahiplerine ve bu Sitenin diğer kullanıcılarına bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla kopyalama, dağıtma, iletme, genel olarak teşhir etme, genel olarak ifa etme, çoğaltma, düzenleme, tercüme etme ve biçimini değiştirme hakları da dahil Gönderinizi kendi işlerinin yürütülmesi ile bağlantılı olarak kullanmaları ve Gönderiniz ile bağlantılı olarak adınızı yayınlamaları için izin vermektesiniz.

 

Sunabileceğiniz herhangi bir Gönderinin yayınlanması veya kullanılması ile ilgili olarak Şirket hiçbir yükümlülük üstlenmemektedir. Şirket sunabileceğiniz hiçbir Gönderiyi yayınlama veya kullanmakla yükümlü değildir ve Şirketin kendi münferit iradesine göre herhangi bir zamanda herhangi bir Gönderiyi kaldırabilir veya düzenleyebilir.


Gönderinizi yayınlayarak, yükleyerek, girerek, sunarak veya göndererek bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla Gönderileri sunmanız, yaymanız, yüklemeniz, girmeniz ve göndermeniz için gereken tüm haklar da dahil bu kısımda belirtilen, tüm hakların sahibi veya başka bir şekilde hakimi olduğunuzu beyan ve taahhüt etmektesiniz.

 

6. Lisans. Site ve içinde bulunan materyaller ile ilgili olarak Koşullar uyarınca Siteyi kullanmaya yönelik sınırlı haklar dışında tarafınıza hiçbir hak veya lisans verilmemektedir.

 

7. Link Verme ve Çerçeve İçinde Sunma. Şirket, Sitenin, Siteye yönelik izinsiz köprü metin linklerinin kullanılmasını ve Sitede sunulan herhangi bir materyalin çerçeve içinde sunulmasını yasaklamaktadır. Şirket her türlü izinsiz link veya çerçeveyi devre dışı bırakma hakkını saklı tutmaktadır ve bu Siteye bağlı diğer hiçbir internet sitesinin içeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Site ile bağlantılı diğer internet sitelerinin kendi kullanım hüküm ve koşuları ile gizlilik politikaları bulunmaktadır. Site ile bağlantılı başka herhangi bir internet sitesine erişim riskiniz tamamen size aittir ve Şirket, bu internet siteleri ile ilgili her türlü ve tüm yükümlülükleri açıkça reddetmektedir.

 

8. Link Verme. Şirketin özel yazılı onayı olmaksızın, bu Sitenin ana sayfasına veya ana sayfasının bir veya birkaç kademe altındaki başka herhangi bir sayfasına ("derin link") link veremezsiniz veya bu sitenin içeriğini başka hiçbir internet sitesine taşıyamaz veya orada sunamazsınız ("çerçeve").

 

9. Saklı Haklar. Ticari sırlar, patentler, telif hakları, ticari adlar, ticari markalar, hizmet markaları, veritabanları, uzmanlık bilgisi ve Site ile ilgili tüm uygulama ve kayıt hakları da dahil yurt içinde veya yurt dışında herhangi bir idari makamın kanunları kapsamında yer alan diğer her türlü mülkiyet hakkı ("FM Hakları") sizin ile Şirket arasında olduğu gibi daima Şirketin münhasır ve özel malı olacak ve öyle kalacaktır. Site ile ilgili tüm mevcut ve gelecekteki haklar ve zilyetlik (Siteden ve Sitenin herhangi bir kısmından mevcut veya müstakbel herhangi bir teknolojide yararlanma hakları dahil) Şirket tarafından saklı tutulmaktadır.

 

10. Garantinin Reddi ve Sorumluluğun Sınırlandırılması. Bu sitede yer alan bilgiler, kapsanan konular ile ilgili sadece genel bir bakış sunmaktadır ve herhangi bir bağımsız durum ile ilgili bir tavsiye olarak kabul edilmemeli ve bu doğrultuda isnat edilmemelidir. Kapsam dahilindeki hususi konular hakkında kendi sigorta veya hukuk müşavirinize danışmalısınız. Tüm sigorta kapsamı, ilgili bireysel politikaların koşullarına, hükümlerine ve istisnalarına tabidir. Şirket, herhangi bir belirli risk için veya herhangi bir belirli müşteriye yönelik olarak sigortanın alınacağı konusunda hiçbir güvence verememektedir.

 

Siteyi kullanma riskinin tamamen kendinize ait olduğunu kabul etmekte ve Sitenin ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla içerik, hizmetler, mallar veya reklamlar dahil buradaki her şeyin ("Öğeler") "OLDUĞU ŞEKLİYLE" ve "SUNULDUĞU ŞEKLİYLE" sağlandığını; bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla zımni ticarilik, ihlalsizlik, zilyetlik, belirli bir amaca veya kullanıma uygunluk, randıman, müsaitlik, dakiklik, tutarlılık veya eksiksizlik taahhütleri, garantileri veya koşulları dahil Site ve Öğeler ile ilgili olarak sarih veya zımni hiçbir taahhüt, garanti veya koşulda bulunulmadığını kabul etmektesiniz. Şirket, Sitenin donanımlarınız ile uyumunu veya hatasız ya da virüslerden, solucanlardan veya "Truva atı programlarından" arındırılmış olduğunu taahhüt etmez ve bu tür yıkıcı özellikler sonucunda karşılaşabileceğiniz hiçbir zarardan yükümlü değildir. Şirketin, Tedarikçilerinin ve üçüncü şahıs temsilcilerinin şunlara ilişkin hiçbir sorumluluğu veya yükümlülüğü olmayacağını kabul etmektesiniz: (i) Şirketin, çalışanlarının, taşeronlarının, acentelerinin, Tedarikçilerinin yol açtığını veya Site ile bağlantılı olarak başka bir şekilde ortaya çıkan her türlü zarar veya hasar, veya (ii) bilgisayar donanımlarınızın yol açtığı veya Siteyi bu tür donanımlarda kullanmanız nedeniyle ortaya çıkan her türlü hata, tutarsızlık, eksiklik, gecikme veya başka türlü arıza.

 

Sitenin dışındaki internet sitelerine yönelik olan veya onlardan gelen linkler sadece kullanım rahatlığı amacıyla sunulmuştur. Şirket, marsh.com sitesinden link verilen veya bu siteye gelen hiçbir siteyi incelememekte, tasdik etmemekte, onaylamamakta ve kontrol etmemektedir ve bu sitelerden, bu sitelerin içeriğinden, buralarda adları verilen üçüncü şahıslardan veya onların ürün veya hizmetlerinden sorumlu değildir. Bu linkleri kullanarak başka bir siteye bağlanma riski tamamen size aittir ve Şirket, bu linklerin kullanılması ile ilgili hiçbir zarardan sorumlu veya yükümlü tutulamaz. Siteye link verilebilecek diğer internet sitelerinin, hizmetlerin, malların veya reklamların içeriği Şirket tarafından tutulmamakta veya yönetilmemektedir. İndirilebilir yazılım sitelerine verilen linkler sadece kullanım rahatlığı için verilmiştir ve Şirket, yazılımın indirilmesi ile ilgili hiçbir zorluk veya sonuçtan sorumlu veya yükümlü değildir. Şirket bu nedenle Siteye linklendirilebilecek veya orada reklamı verilen diğer internet sitelerinin, hizmetlerin veya malların kullanılabilirliği, içeriği veya tutarlılığından sorumlu değildir. Şirket: (a) Sitede veya ona yönelik olarak sunulan linklerin kullanımı ile ilgili sarih veya zımni hiçbir garantide bulunmaz; (b) Site ile link bağlantısı kurulmuş başka hiçbir internet sitesinin, hizmetlerin, malların veya reklamların tutarlılığını, tamlığını, yararlılığını veya yeterliliğini garanti etmez ve (c) Site ile link bağlantısı kurulmuş olabilecek başka hiçbir internet sitesine, hizmete, mal veya reklama ilişkin hiçbir sarih veya zımni taahhütte bulunmaz. Şirket ayrıca Siteye erişmek için kullandığınız telefon hatlarının ve donanımların güvenilirliğinden veya sürekli müsait durumda bulunabilirliğinden sorumlu değildir. Şirketin ve/veya Siteye katkıda bulunan üçüncü şahısların herhangi bir zamanda içeriklerine Koşullar kapsamında erişimi engelleyebileceğini veya yasaklayabileceğini kabul etmektesiniz.

 

11. Sorumluluğun Sınırlandırılması. SİTENİN VEYA SİTEDE YER ALAN HERHANGİ BİR LİNKİN VEYA ÖĞENİN KULLANILMASI VEYA KULLANILAMAMASINDAN VEYA KOŞULLARIN HERHANGİ BİR HÜKMÜNDEN KAYNAKLANAN, BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA GELİR VEYA BEKLENEN KÂR VEYA İŞ KAYBI DAHİL ZARARLAR İLE İLGİLİ OLARAK ŞİRKETİN YETKİLİ BİR TEMSİLCİSİNE İLGİLİ ZARAR OLASILIĞI BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ BUNUNLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA İHMALKARLIK DA DAHİL HİÇBİR DURUMDA ŞİRKET, TEDARİKÇİLERİ VEYA ÜÇÜNCÜ ŞAHIS ACENTELERİ SİZE VEYA BAŞKA HİÇBİR ÜÇÜNCÜ ŞAHSA KARŞI DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, SONUÇSAL, ÖZEL, CEZAİ VEYA EMSAL ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. YÜKÜMLÜLÜĞE İLİŞKİN BU SINIRLANDIRMA BİR KULLANICININ EKİPMANLARINI ETKİLEYEBİLEN HER TÜRLÜ VİRÜSÜN AKTARILMASI, MEKANİK VEYA ELEKTRONİK DONANIM VEYA İLETİŞİM HATLARI ARIZALARI, YETKİSİZ ERİŞİM VEYA HER TÜRLÜ MÜCBİR SEBEBİ İÇERMEKTEDİR; ANCAK BUNLARLA SINIRLI DEĞİLDİR. ŞİRKET SİTEYE SÜREKLİ, KESİNTİSİZ VEYA GÜVENLİ ERİŞİMİ GARANTİ EDEMEZ VE ETMEMEKTEDİR. BAZI YARGI BÖLGELERİNDE BAZI ZARARLARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR, BU YÜZDEN YUKARIDA BELİRTİLEN HARİÇ BIRAKMA HÜKÜMLERİ SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. ÜLKEDEN ÜLKEYE FARKLILAŞAN BAŞKA HAKLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ. BU YARGI BÖLGELERİNDEKİ GEÇERLİ KANUNLARIN UYGULANMASI SONUCUNDA SAHİP OLABİLECEĞİNİZ HİÇBİR HAK İŞBU SORUMLULUK REDDİNDEN ETKİLENMEYECEKTİR.

 

12. Beyan ve Garantiler.. Şunları beyan, garanti ve taahhüt etmektesiniz: (i) işbu sözleşmeyi imzalama yetki ve hakkına sahip olduğunuzu; (ii) geçerli kanun kapsamında yasal olarak bağlayıcı sözleşmeleri imzalayabileceğinizi; (iii) burada verilen hiçbir hakkı yasadışı bir amaç için kullanmayacağınızı ve (iv) Siteyi sadece bu Koşullarda belirtildiği şekilde kullanacağınızı.

 

13. Tazminat. Sınırlı olmamak kaydıyla aşağıdakiler dahil herhangi bir şekilde Siteyi veya Sitedeki herhangi bir linki kullanmanıza dayanan veya onunla bağlantılı olarak ortaya çıkan her türlü iddia, dava, işlem veya başka türlü kovuşturma karşısında masrafı kendinize ait olmak üzere Şirketi ve çalışanlarını, temsilcilerini, Tedarikçilerini ve acentelerini savunmayı, ber'i kılmayı ve zararlarını tazmin etmeyi kabul etmektesiniz: (i) sizin veya bilgisayarınızı kullanan bir kişinin Siteyi kullanması; (ii) Koşulların sizin veya bilgisayarınızı kullanan bir kişi tarafından ihlal edilmesi; (iii) Sitenin sizin veya bilgisayarınızı kullanan bir kişi tarafından herhangi bir şekilde kullanılmasının herhangi bir üçüncü şahsın herhangi bir FM hakkını (burada tanımlandığı şekliyle) veya her hangi bir mahremiyet veya aleniyet hakkını ihlal ettiği, lekeleyici ve hakaret niteliğinde olduğu veya başka bir şekilde herhangi bir üçüncü şahsa zarar veya halel getirdiği yönünde bir iddianın bulunması; (iv) Sitede her türlü silme, ekleme, yerleştirme veya değişiklik veya Sitenin tarafınızca veya bilgisayarınızı veya parolanızı kullanan biri tarafından her türlü yetkisiz kullanımı veya (v) burada verdiğiniz taahhüt, garanti veya beyanı her türlü ihlaliniz veya her türlü yanlış beyanınız. Her türlü ve tüm maliyeti, zararı ve masrafları (makul vekalet ücretleri dahil) ve bu tür her türlü iddia, dava, işlem veya kovuşturmadan kaynaklanan veya onunla bağlantılı olarak ortaya çıkan veya aleyhte hükmedilen masrafları ödemeyi kabul etmektesiniz.

 

14. Fesih. Siz veya Şirket, işbu Koşulları herhangi bir zamanda ve derhal yürürlüğe girmek üzere sebepli veya sebepsiz olarak feshedebilirsiniz. Siteyi kullanmayı bırakarak ve Siteden elde ettiğiniz tüm materyalleri imha ederek feshi gerçekleştirebilirsiniz. Şirketin kendi münferit iradesine göre işbu Koşulların herhangi bir hükmünü yerine getirmediğinize hükmetmesi halinde işbu Koşullar, Şirket tarafından bildirimde bulunulmaksızın derhal feshedilecektir. Tarafınızca fesih veya Şirketinizce fesih bildirisi sonrasında Siteden elde edilen tüm materyalleri ve bunların her türlü kopyasını derhal imha etmelisiniz. İşbu Koşulların feshi halinde dahi 2, 3, 7, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 19 ve 21. maddeler geçerliliğini koruyacaktır.

 

15. Geçerli Hukuk. Bu Koşullar, hukuk ihtilafı esasları geçerli olmamak kaydıyla Amerika Birleşik Devletleri ve New York Eyaleti kanunlarına tabidir ve bu kanunlar doğrultusunda yorumlanacaktır. İşbu sözleşmeden kaynaklanan her türlü yasal kovuşturma ile ilgili olarak New York İdari Bölgesinde yer alan eyalet mahkemeleri ile federal mahkemelerinin şahsi yargı salahiyetini kabul etmektesiniz ve ilgili mahkemelerde yargı yeri uygunluğu ve elverişliliğine ilişkin itirazda bulunma haklarınızdan feragat etmektesiniz.

 

16. Amerika Birleşik Devletleri Dışında Erişim. Siteye Amerika Birleşik Devletleri dışından erişmeyi seçerseniz, yabancı ve yerel kanunlara uymak sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Şirket, sigorta veya yeniden sigorta aracılığı, risk danışmanlığı, tazminat veya başka hizmetler sunmayacak veya ilgili hizmetlerin veya faydanın sunulmasının geçerli kanunları ihlal etmeyeceğini veya Şirketi veya bağlı kuruluşlarını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Kararları veya başka ticari ve ekonomik yaptırımlar, kanunlar veya yönetmelikler kapsamında herhangi bir yaptırım, yasaklama veya kısıtlamaya maruz bıraktığı durumda hiçbir faydayı sunmayacaktır. Siteyi kullanarak, tüm yerel ve yabancı kanunlara uyduğunuzu beyan ve garanti etmektesiniz.

 

17. Diğer. Resmi yazışmalar posta yoluyla şu adrese gönderilmelidir:
Mercer LLC
Office of the General Counsel
Attn: Website Inquiries
1166 Avenue of the Americas,
New York, New York 10036

 

18. Bu Sitenin bazı alanları ek kullanım koşullarına tabidir. Bu tür alanları veya bunların herhangi bir kısmını kullanarak bu alanlar için geçerli ek kullanım koşullarının bağlayıcılığını kabul etmektesiniz.

 

19. Bölünebilirlik. İşbu Koşulların herhangi bir hükmünün geçersiz veya herhangi bir nedenle uygulanamaz bulunması halinde bu hüküm, işbu Koşulların kalanlarından ayrılmış olarak kabul edilecektir ve kalan hiçbir hükmünün yasallığını, geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

 

20. Temliğin Olmaması. İşbu Koşulların hükümleri Şirket ile haleflerinin ve devralanları ile ilgili şahısların ve sizin ile haleflerinizin, yöneticilerinizin, idarecilerinizin, vârislerinizin, izin verilen devralanlarınızın ve şahsi temsilcilerinizin lehine yürürlüğe girecek ve bağlayıcı olacaktır. Şirketin, işbu Koşulları veya işbu Koşullar kapsamındaki haklarınızı ve yükümlülüklerinizi kendi iradesine göre alıkoyabileceğini açık yazılı ön onayı olmaksızın başkasına temlik edemezsiniz. Şirket, bu Koşulları ve bu Koşullar kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini sizin onayınız olmaksızın temlik edebilir.

 

21. Feragat Olmaması. Taraflardan birinin, diğer tarafın işbu Koşullardaki yükümlülüklerini herhangi bir ihlali veya temerrütü karşısındaki rızası veya feragatinin olmaması ihlalin veya temerrüdün devamı halinde veya bu şahsın başka herhangi bir yükümlülüğünü ihlali veya temerrüdü halinde de rıza gösterildiği veya feragat edildiği şeklinde yorumlanamaz. Hiçbir onay veya feragat yazılı olmadığı ve her iki Tarafça imzalanmadığı sürece geçerli olmaz.

 

22. Telif Hakkı Acentesi
Mercer’in telif hakkı ihlaline ilişkin iddiaların bildirilmesine yönelik Telif Hakkı Acentesine şuradan ulaşılabilir: Mercer WorkforcePro LLC, 1166 Avenue of the Americas, New York, NY, 10036-2708, United States, Attn: Legal Department. Mercer’in Telif Hakkı Acentesine ayrıca 212-345-5000 numaralı telefon yoluyla ulaşılabilir.

 

Sitede telif haklı çalışmanızı ihlal eden herhangi bir içeriğin bulunduğuna inanmanız halinde, lütfen aşağıdaki bilgileri Mercer'in Telif Hakkı Acentesine sunun:

 

(a) telif hakkı menfaatinin sahibi lehine hareket etmeye yetkili şahsın elektronik veya fiziki imzası;
(b) ihlal edildiğini iddia ettiğiniz telif haklı çalışmanın bir tarifi;
(c) bu Sitede yer alan ve ihlalde bulunduğunu iddia ettiğiniz materyalin bir açıklaması;
(d) adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz;
(e) anlaşmazlık konusu kullanımın telif hakkı sahibi, acentesi veya kanun tarafından yetkilendirilmediğine ilişkin iyi niyetli bir inanca sahip olduğunuzu gösteren bir beyan ve
(f) Bildirinizde yer alan yukarıdaki bilgilerin doğu olduğu ve telif hakkı sahibinin siz olduğunuz ve telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuzu gösteren bir yeminli beyanınız.